8. ja 9. klassi õppekäik Kiidjärve külastuskeskussesse, Põlvamaale, Taevaskoja metsa sipelgarajale

8. septembri 2021.a hommikul startisime Juhan Liivi nim Alatskivi kooli juurest Põlvamaale Kiidjärve külastuskeskusesse, et osaleda KIKi (Keskkonnainvesteeringute Keskus) toetatud RMK Kiidjärve külastuskeskuse programmis "See lummav sipelgariik"

Läbi aegade on sipelgaid imetletud nende töökuse ja koostöövõime pärast. Maailmas on teada 13 379 liiki sipelgaid ja arvatakse, et neid võib olla kuni 30 000 liiki. Eestis elab neist vaid 54 liiki, kellest enim silmapaistvamad on kuhilpesi ehitavad metsasipelgad - kuklased. Programmi käigus saime piiluda kuklaste imepärasesse maailma uurides nende välimust, sisemust ja elukorraldust. Saime teada huvitavaid fakte kuklaste pereelust, karjapidamisest, sõja-ning ehitustegevusest. Kuulsime nende kuuejalgsete väga olulisest kohast metsa ökosüsteemis, tõmbasime paralleele inimeste ja sipelgate maailma vahel.
Õppimine oli huvitav tänu vaheldusrikastele tegevustele ja kaasahaaravatele mängudele. Näiteks sai meist igaüks vaadada maailma läbi sipelga silmade, milleks saime ette panna sipelga silmanägemist imiteerivad prillid.

Päeva lõpetasime 2km rabamatkaga Valgesoos.

Oleme väga tänulikud programmi läbiviijatele. Projekti "Juhan Liivi nim Alatskivi Kooli õpilaste keskkonnateadlikkuse suurendamiseks aktiivõppeprogrammides osalemine 2021/2022 õppeaastal" rahastas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Õpetajad Piret Kaur ja Maris Tamm