Õppekäik RMK Kauksi külastuskeskusesse

9. septembril käis 6. klass Ida-Virumaal Kauksi külas Alutaguse rahvuspargis.
Kohe alguses vaatasime kõik koos filmi Alutaguse rahvuspargi vaheldusrikastest maastikest ja aaretest.

Seejärel osales 6.A klass KIK-i poolt toetatud aktiivõppeprogrammis „Loodusapteek on avatud”. Tutvusime näitusega „Loodus ravib”. Vaatasime ja määrasime kuivatatud ravimtaimi,mis olid numbritega purkides. Meie klass tundis etteantud ravimtaimi hästi. Maitsesime ka käbimoosi, milles olevad käbid olid üllatuslikult pehmed, aga mõrud. Siis läksime metsaretkele, kus nägime mitmeid toredaid metsaelanikke nagu nastik, suur ämblik ja must sitasitikas. Saime kasutada ka koolis õpitud taimede tundmist, maitsta metsamarju ja jalutada Peipsi järve ääres promenaadil.

Meile meeldis õppekäik väga.
Kaira Kruusaauk  6.A klassi õpilane

6.b klass oales KIK-i poolt toetatud programmil „Peipsi järve jälgedes.“
Saime teadmisi järvest ja teda ümbritseva looduse kohta jääajast kuni tänapäevani. Uurisime, milline on Peipsi järve elustik ja tema tervislik seisund. Kuidas tekkisid luited ja sealne taimkate? Vaatlesime omapäraseid rannamännikuid, Kauksi oja ning selle kaunist orgu.

Õpperada oli jaotatud 10-ks punktiks, kus iga juures pidime täitma ühe ülesande.
Meile jagati lipikud küsimustega, millel olid õiged ja valed väited, nende hulgast pidime leidma õiged ja kommenteerima oma arvamust.
Pidime otsima erinevaid objekte, nt leidma inimese poolt 4 mahajäetud asja.

Leidsime tühja krõpsupaki, hügieenisidemeid, põlenud sütt ...

Kõige lõpuks tegime kokkuvõtte, nt saime teada et:
... rohevetikas ei ole mürgine.
... putukad talvituvad puu koore all.
... luited on liivast tekkinud.
... ahven on röövkala.

Teksti panid kokku 6.b klassi õpilased koos õp Maiki ja Katrega

6. b klassi pildid pidistasid Kertu ja õp Maiki
Rohkem pilte https://lapsedjaopetaja.blogspot.com/2021/09/oppekaik-090921-kauksi-looduskeskusesse.html