Puhta vee teemapark

Kaunil sügispäeval, 16.oktoobril käisid 6. ja 9.klasside õpilased KIK-i projekti raames õppekäigul Puhta vee teemapargis. Projekti eesmärgiks on tõsta õpilaste teadlikkust keskkonnahoiust. Programmi käigus tutvusime Pandivere kõrgustiku ja Pandivere-Adavere-Põltsamaa nitraaditundliku alaga. Saime teada, kuidas tekib puhas põhjavesi, kuidas sõltub elu puhtast veest ja millest sõltub vee kvaliteet. Õpperajal vaatlesime Varangu siniallikaid, kuulasime lugusid erinevatest loomadest ja nende tegutsemisjälgedest. Vahepeal saime keha kinnitada püstkojas. Edasi tutvusime katseliselt vee erinevate protsessidega, otsisime kivimites olevaid kivistisi. Siis suundusime meelteaeda, mis pakkus kõigile palju mängulisust. Seal sai mängida ja kuulata suurt tuulekella, kompida labürindi lõpus olevat suurt kuuli, nuusutada ja maitsta erinevate meelte abil maitsetaimi.
Oli üks tore päev looduses täis rõõmu, põnevust ja koostoimetamislusti!

Tekst ja fotod õpetaja Signe Tennisson

Puhta vee teemapark