Skip to content

Vilistlaste kokkutulek

Laupäeval, 16. oktoobril kogunesid Alatskivi Kooli, aasta tagasi remonditud hoone avarasse saali kooli lõpetanud vilistlased. Peeti traditsioonilist iga viie aasta järel toimuvat vilistlaste kokkutulekut. Hea oli külalisi kutsuda remonditud koolimajja.

Uudistamist oli palju. Tuldi perekonniti, sõpruskonniti ja üksindagi, lootuses kohata endisi koolikaaslasi, õpetajaid ning kolleege, et tunda taas oma kooli tunnet ning sukelduda mälestustes lapsepõlve. See oli pidu, mida oodati ja nauditi.

Vilistlaste päev avati juba hommikul traditsioonilise korvpalliturniiriga.. Korvpallivõistlus on meie kooli kokkutulekute lahutamatu osa. Osales kolm võistkonda. Sõbralikus ja põnevas õhkkonnas peetud mängu võitis meeskond Juku koosseisus: Rainis Värv, Madis Evart, Kalev Elken, Siim Soieva, Allan Tsakuhhin ja Janek Annask..

Kella kuueks oli saal ja lapsedki valmis alustamaks aktusega. Aktuse sissejuhatuseks kõlas õpilaste esituses Alatskivi Kooli laul ja poiste ning vilistlaste esituses laul „Aeg ei peatu”. Direktor Helen Paju rõhutas oma avakõnes, et aega saab võtta. Võtta selleks, et kiire mööda läheks, võtta selleks, et mõtiskleda, võtta selleks et tajuda, meenutada ja mäletada. Võtta aega selleks, et kokku saada, nagu meie täna siin.

Esmakordselt tutvustati aktusel Alatskivi Kooli trükivärsket mälestusteraamatut „Mesipuu poole. Lugusid Alatskivi koolielust”. Koostajateks kauaaegne Juhan Liivi nimelise Alatskivi Keskkooli direktor Karl Elken ja kooli vilistlane Kadi Kivilo, projektijuhiks sekretär Piret Kaur. Kõiki endisi direktoreid tänati aktusel kooli värskelt trükist ilmunud mälestusteraamatuga.

Aktuse lõpetas traditsiooniline rahvatants „Oige ja vasemba” tantsituna koos praeguste õpilaste ja vilistlastega ning ühislaul „Ta lendab mesipuu poole”. Hoole ja innuga ettevalmistatud aktus läks paljudele korda.

Tänukõned peetud, õnnitlused vastu võetud, suunduti traditsiooniliselt tõrviku rongkäiguga mälestushetkele Juhan Liivi kalmule.

Tagasi tulles oli kooli saalist saanud märkamatult tantsusaal. Muusikalise osa eest seisis hea ansambel Regatt. Hämaras koolisaalis tantsu lüües põksus nii mõnegi kokkutulnu süda kiiremas rütmis, kui tantsuhaardes oli seesama kooliaja lemmikpoiss või tüdruk.

Peo lõpetas meeleolukas disko. Sellised kokkusaamised kaunistavad kooliaega, loovad kogukonna tunde ja lootuse tulevikuks, et kool kestab ja aastate pärast on taas põhjust kokku saada ja küsida „Kas mäletad?“

Koolipere nimel suur tänu kõigile vilistlastele, kes kaunistasid meie aktust etteastete, kui ka südamlike sõnadega ja leidsid aja ja võimaluse veeta laupäeva õhtu oma vanas koolimajas!

Suur tänu kõikidele koostööpartneritele: Kroonipuu OÜ, Alatskivi Mõisatall ,Vigurid OÜ ja Alatskivi loss.
Suur tänu kõigile, kes selle õhtu ettevalmistamisel ja läbiviimisel kõvasti vaeva nägid.
Kohtume taas viie aasta pärast.

Tekst: õpetaja Signe Tennisson