Ühendatud koolid muutuvas maailmas

29. septembril toimus Ülenurme Gümnaasiumis UNESCO ühendkoolide ja Läänemere Projekti õpilaste konverents ning tänuõhtu. Meie kooli esindasid 8. klaasi õpilased Laura Božlov, Maksim Artamonov, Roland-Andreas Pärn ja David Remets 9.klassist. Päeva avasid Olev Saluveer - Ülenurme Gümnaasiumi direktor, Madli Kumpas - UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni haridusprogrammide koordinaator, Viktoria Rudenko – UNESCO ühendkoolide koordinaator Eestis ja Gedy Siimenson – UNESCO Läänemere Projekti koordinaator Eestis.
Seejärel tehti õues osalejate ühispilt, droonifoto. Pärast lõunat toimus 8 erinevat töötuba, mida korraldasid õpilased. Mõned näited: „Kohalik heategu aitab arengumaade õpilasi kooli” - HeaTeoTööPäev Tamsalus; „Maailmanädal praktilise tööna” - Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilase kogemus; „Freeganlus ja prügisukeldumine” - Valga Gümnaasiumi uurimustöö jt. Kell 17:00 läksime Avastusrajale Ülenurmet avastama. Sisukas ja huvitav päev lõppes tänusõnade ja ühise õhtusöögiga.
30. septembri hommikul kogunesid õpetajad ja koolijuhid Tartu Loodusmajja. Üheskoos analüüsiti UNESCO ühendkoolide ja Läänemere Projekti aasta tegevusi, ühendkoolide uuendatud juhendmaterjale, Eesti koolide tegevuskavasid ja koostööplaane järgmiseks aastaks.
Vaata tänukirja

õp. Ingrid Laur