Jäälind – Taevaskoja pärl

1.juunil käis 5.klass õppekäigul Kiidjärve looduskeskuses uurimas Taevaskoja pärli - jäälinnu maailma.
Saime teada kus ta elab, mida sööb ning milline ta täpselt välja näeb. Jäälind on suurepärane kalapüüdja.
Vette kala järele sukeldudes sõltub jäälind oma mälust. Samuti saime teada, kuidas isasel ja emasel jäälinnul vahet teha. Edasi jagunesid õpilased rühmadesse ja iga rühm sai endale erineva jäälinnu puzzle, mis tuli lõpuks terveks ühtseks pildiks kokku panna. Siis suunduti lahendama jäälinnu töölehti.
Märkamatult liiguti õue ja asuti võidu peale otsima peidetud erinevaid jäälinnu kohta käivaid küsimusi, kus pidi ka nendele vastama. Kui lõbus mäng oli mängitud suundusime veel kõik koos ühisele matkale Roiupalu 2,5 km õpperajale. Retke lõppedes jõudsime tagasi looduskeskuse juurde. Seal ootas meid ees väike eine. Õpilastele oli huvitav ning rõõmus ja nauditav päev.
Tekst ja fotod õpetaja Signe Tennisson
Jäälind – Taevaskoja pärl