Rahu, arengu ja teaduse päev

8. märtsil toimus koolis rahu, arengu ja teaduse päev, mis on ÜRO tähtpäev ning mida tähistatakse aastast 2002 ning selle eestvedaja on UNESCO.
Sellel päeval pööratakse rohkem tähelepanu teaduse olulisusele, selle rollile rahu ja jätkusuutlikkuse arengus. Seda järgisime ka meie, sest meie kool kuulub 2011. aastast Eesti UNESCO koolide võrgustikku.
Kooli külastas teadusbuss Suur Vanker. TÜ üliõpilased korraldasid saalis kogu koolile teadusteatri etenduse ning seejärel kaks töötuba 6.-8. klassi õpilastele. Eksperimendid olid huvitavad, kaasahaaravad ning mõnusate selgitustega katsete olemusest.
_MG_1053
8. klassi õpilane Remi Kalda näitas lihtsaid füüsika- ja keemiakatseid I kooliastme õpilastele.
Vilistlane Heleri Sööt ja Allar Lamp viisid läbi töötoad 5.-12. klassi õpilastele. Nad rääkisid vahvaid reisimuljeid Keeniast ning näitasid huvitavaid pilte ja videosid.

Esitluse lõpus said õpilased proovida Keenia teed piimaga ja küsida küsimusi.
Järgmisest õppeaastast hakkavad maailmahariduslikke projekte korraldama ja läbi viima põhikooli õpilased. Seetõttu koostasid abituriendid UNESCO ühendkooli staatust ja tegevusi tutvustavad esitlused ning esitlesid neid 1.-9. klassis.

Täname kõiki, kes selle tähtpäeva ettevõtmistele kaasa aitasid.

Julija Ivanova ja
Ingrid Laur