Põnev loodusõpetuse tund Astypalaia saarest

Kolmapäeval, 15.novembril oli 4.klassi loodusõpetuse tunni külalisõpetajaks Uku isa Mikk Suursild. Ta rääkis meile Astypalaia saarest, kus ta kogu oma perega hiljuti viibis. Tegemist on Kreeka saarega, mis asub Vahemeres ja on poolkõrbelise maastikuga. Kuulsime saarel elavatest huvitavatest liikidest- erilistest kaladest, kaheksajalgadest ja taimedest. Saar ise on tuulte meelevallas, sellepärast on seal ka tuulikud. Saarel tegeletakse mesindusega, sest seal on palju õitsvaid taimi, mis on mesilaste korjemaaks. Loomadeks on saarel mägikitsed, kelle piimast valmistatakse juustu. Kogu saare linnaelu käib mäe otsas. Saareelu tundmaõppimisele õpiti lisaks ka uusi kalanippe ja avastati uusi maitseid.
Õpilastele meeldis Uku isa antud tund väga. Suurimad tänud Mikk Suursillale väga põneva ja huvitava tunni eest!

Tekst ja fotod: õpetaja Signe Tennisson