Skip to content

Õppeekskursioon Rakverre

Lastekaitsepäeval käis Alatskivi kooli 5.klass õppeekskursioonil Rakveres. Külastati Rakvere Linnust ning Eesti Politseimuuseumi. Oli tegus ja põnev väljasõit.

Rakvere linnuses osaleti programmis "Keskaegne seiklus", mis oli nii teadmisi, nalja kui ka veidi hirmu pakkuv. Läbiti keskaegne piinamiskamber, surmatuba, põrgu, teaduskamber ning kabel. Füüsilised võimed ning osavus pandi proovile linnuseõuel, ümbrust käidi kontrollimas kõrgel müüril ja tornis.

Palju elevust tekitas põrgu läbimine. Võlukunstidega tutvuti ning teadmisi ammutati alkeemiku töötoas.

Püssirohi tuli välja! Ka hanesulega kirjutamine õnnestus enamusel.
Linnuseõuel võideldi mõõkadega keskaegsel rüütliturniiril. Kui kõik vastased olid elu kaotanud, võitlesid kaptenid omavahel. Väga võrdne ja põnev turniir oli!

Ka noorte rüütlivõsukeste harjutus kaigastega oli huvitav, sellega omandati piigivõitluse võtteid.

Pooleteisetunnine programm läks tänu fantastilisele giidile, Sanderile, märkamatult veerand tundi pikemaks. Täname teda!

Lõunatasime linnuses asuvas Schenkenbergi kõrtsis ning jätkasime ekskursiooni politseimuuseumis.

Eesti Politseimuuseum on interaktiivne teemapark, kus saab läbi isetegevuse ja mängu kogeda politsei tööd.
Tegevusi alustati õues, kus asuvad osavusrada, elektriautod, helikopter, mootorratas, politseijaoskond, liiklusväljak. Seejärel juhatas giid meid muuseumimajja. Sai mõõta enda reaktsioonikiirust auto roolis, katsetada avariiolukorda kiirusel 7 m/h , panna selga politsei varustust, võtta sõrmejälgi, vastata valedetektori küsimustele, mõõta kiirust ja palju muud. Poistele pakkusid eriti huvi kurjategijatelt konfiskeeritud relvad ning avariiolukorra katsetamine. Täname ka head giidi Enne kojusõitu osteti veel mitmeid suveniire.

Õppeekskursiooni tagasiside õpilastelt oli läbini positiivne.
Tore päev oli!
Õpetajad Urve Koolman ja Anne Ala