Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi külastamas

3. novembril 2021 oli 5.klassil ning neljal kaheksandikul kooliolümpia raames võimalus külastada Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi.
Programmis "Sporditund vanal ajal" viis muuseumis asuv võimla õpilased ajarännakule 19. sajandisse. Tutvuti vanade spordivahenditega, prooviti vanu spordiharjutusi ja -mänge. Lisaks saadi sisukas ülevaate tollases sporditunnis kehtinud kommetest ning traditsioonidest.
Tundi viis läbi külastusjuht Karl Kask. Tehti harjutusi varbseinal, roniti ja kiigut köiel, hüpati üle "kitse", roniti läbi hoburakendi looga alt.
Seejärel tutvustas külastusjuht muuseumi võimalusi - kaasakiskuvaid atraktsioone ja 2020. aasta oktoobris uuenenud püsinäitust.
Edasi uurisid, katsetasid, harjutasid, testisid õpilased atraktsioonidel end ise. Palju elevust tekitasid ralliautoga kimamine, reaktsioonikiiruse testimine, korvpall ning lauatennis. Leidus ka malemängijaid. Oli põnev!
Olümpiamängude läbiviimist toetas Eesti Olümpiaakadeemia.
Aitäh, et saime võimaluse Spordimuuseumi külastada.
Õpetajad Urve ja Maris