Skip to content

Eesti Vabariigi 100. sünnipäev meie koolis

Juba nädal enne Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva alustas meie kool selle tähistamist. 15. veebruaril moodustasime kooliperega väljas EV100 logo ning tantsisime koos kaerajaani. Sündmused jätkusid terve eelmise nädala, kus esmaspäeva hommikust alates said õpilased iga päev esimese tunni alguses kooliraadio vahendusel kuulda mälestusi Eesti Vabariigis 100 aastat tagasi toimunud sündmustest.

Kolmapäeval toimus kõikidele õpilastele ja õpetajatele suures saalis viktoriin “Rooside sõda”. Nagu sellele mängule kohane, küsiti eelnevalt tervelt kooliperelt vastuseid Eesti kohta käivate küsimuste kohta ning mängus pidid võistkonnad arvama, mis olid populaarseimad vastused. Mis on levinuim perekonnanimi, mis on parim paik Eestis, mis on kõige soojem kuu - sellistele ja paljudele teistele küsimustele leiti üheskoos vastuseid.

Neljapäeval esines koolis laulja Birgit Sarrap koos Mihkel Mattiseniga. Kontserdi nimeks oli “Sajand Eesti muusikas”, kus nad esitasid laule erinevatest kümnenditest ning laulude vahel rääkisid veidi Eesti muusika ajaloost. Kuna laulud olid paljudele tuttavad, oli võimalus ka kaasa laulda.

Sünnipäevanädal kulmineerus reedel piduliku vastuvõtu ja kontsertaktusega. Terve koolipere sai kätt suruda ning ilusat sünnipäeva soovida Peipsiääre vallavanemale Aleksandr Širokovile, kooli direktorile Erki Larmile ja õpilasesinduse presidendile Jaanis Ellerile. Kontsertaktusel astusid erinevate etteastetega üles nii meie kooli, Alatskivi Kuntside Kooli kui ka Kolkja Lasteaed-Põhikooli tublid esinejad. Kontserdi lõpetas ühislaulmine, kus esitati üheskoos laulu “Isamaa ilu hoieldes”, mida juba viimased kuud üheskoos õpitud on. Pärast kontsertaktust oli võimalus keha kinnitada kooli sööklas ning suunduda väljateenitud ja kauaoodatud vaheajale.

Tekst: Kristjan Kallavus
Fotod: Dairi Pärn

_MG_0289