Kaheksas klass käis seeni uurimas ja maitsemas

Reedel, 13.oktoobril osalesid 8.klassi õpilased Tartu Loodusmaja õppeprogrammis „Külaskäik seeneilma”, kus omandati uusi bioloogiaalaseid teadmisi seente kohta. Kohale jõudes jagati õpilased rühmadesse, igaühes 4 liiget. Edasi asuti kuulama juhendaja seeneteemalist sissejuhatust. Kui sissejuhatus oli kuulatud, asusid rühmad juba iseseisvalt tegutsema. Töölehel pidi täitma erinevaid ülesandeid seente kohta. Vaadeldi šampinjoni eoseid, uuriti pärmseente kasvu, tutvuti lagundajatega puidul ning erinevate hallitustega. Kui töölehed said täidetud, siis suunduti koos juhendajaga kõrvalruumi ja küpsetati ahjus sinihallitusjuustuga täidetud šampinjone. Kõik, kes tahtsid said neid seeni proovida ja seoses sellega selgus, et õpilaste arvamused toidu kohta erinesid üksteisest väga. Selle põhjal, kas meeldis või mitte, jagati klass pooleks ja täideti viimane ülesanne: pandi kirja seente positiivsed ja negatiivsed omadused ning lõpuks loeti kõigile oma kirjapandu ette. Kokkuvõtteks olid ülekaalus ikkagi seente positiivsed omadused.
Õpilaste arvates oli väga huvitav ja hariv koolipäev meid ümbritsevast seenemaailmast.

Tekst: õpetaja Signe Tennisson

Kaheksas klass käis seeni uurimas ja maitsemas