7. ja 8. klassi matk Mustvee, Kasepää ja Kallaste

24. mail toimus 7. ja 8. klassi õppekäik, mis pani punkti terve õppeaasta keskel toimunud suurele KIK-i õppekäikude projektile. Kõigepealt tutvusime Mustveega, kus meile tutvustati põgusalt Mustvee ajalugu ja siis õpilased koostasid rühmatöö, milline peaks Mustvee välja nägema 20.aasta pärast . Edasi suundusime Kasepääle, kus tutvusime näitusega Peipsi järv elukeskkonnana ja seal õpilased pidid tutvustama ühte Peipsi järves elavat kala ning tegema Peipsi järve viktoriini. Samuti pidasime seal ära ka ühe vahva pikniku, kus õpilased said keha kinnitada.
Päeva lõpuks suundusime Kallastele, kus viibisime Peipsi kaldal liivakivipaljandi juures ning kuulasime sealset huvitavat ajalugu. Seal koostas iga rühm ka luuletuse. 7.klassi õpilased Anu Roosna, Eneliis Kirs ja Rita Kirnossenko lõid päeva lõpetuseks järgmised luuleread:

Mustvees me käisime
üle Ripsilla läksime.
Paate siis me vaatsime
ja Mustveele häid mõtteid saatsime.

Kasepääle me läksime
viktoriini kahjuks täitsime
nautisime kaunist vaadet
seda koos mahla saatel.

Kallastel nüüd oleme
luuletusi loeme me
varsti ära läheme
koju magama.

Samuti ei andnud alla ka 8.klass, kus õpilased Henry Knude, Rainer Leben, Paap-Pärtel Sepp, Zahar Luptov, Deivid Dudkin lõid järgmised luuleread:

Peipsi kaldal

Kui vaatan Peipsit, Peipsi liiva
mõtlen, mis tõi mind siia.
Siin on rahu siin on hea,
see on vist koht kus olema pean.

Kõigil oli väga tore ja tegus päev!
Õpetaja Signe Tennisson