Uurimislabor TÜ Chemicumis

Tartu Ülikooli Teaduskool korraldab 7.-8. klassi õpilastele õppeprogrammi UURIMISLABOR teemal „Jõululabor” TÜ Chemicumis. 14. detsembril oli ka meie kooli õpilastel suurepärane võimalus selles osaleda. Eelregistreerimisel täitusid kohad kiiresti.
Esimesel tunnil vaatasime keemia-füüsika demokatsete etendust „Värvid ja valgus”.
Järgmise 3 tunni jooksul toimus eksperimendiprogramm laboris. Õpilased mõõtsid laseri abil vee, siirupi ja õli murdumisnäitajaid. Pärast mõõtmisi ja arvutusi saadi teada, millisesse vedelikku ja miks saab jõuluehte ära peita. Seejärel valmistas igaüks endale säraküünlaid. Toimus ka väike võistlus, kelle säraküünal põleb kõige kauem. Õpilaste arvamus õppepäevast: „Huvitav oli teha ise säraküünlaid ja teada saada, millest need koosnevad. Ka värvuste vaatamine oli väga põnev ja lahe”.
Uurimislaboris osalemine on koolidele tasuta, kusjuures ka lõunasöögi ning transpordi kulu hüvitas Haridus- ja Teadusministeerium. Täname korraldajaid põneva õppeprogrammi eest.
Tekst: Õpetaja Ingrid Laur

20161214_143904