Loodusretk Sagadis ja Altjal

2. novembril toimus 12. klassil õppekäik Sagadisse. Sagadi mõisakompleksis asuvates looduskoolis ja Metsamuuseumis jaguneti rühmadeks ja rühmad said lahendada mitmekülgseid looduse ja metsandusega seotud ülesandeid lõnga värvimiseks kasutatud seente ära tundmisest metsatööriistadele nimede andmiseni. Pärast seda tehti ringkäik Sagadi mõisa peahoones. Seal said abituriendid hea võrdluse tuttavale Alatskivi lossile.

Järgnes lühike bussisõit Altja kalurikülasse, kus einestati ning võeti siis ette 3 kilomeetri jalutuskäik mööda metsas ja mere ääres kulgevat matkarada. Matka läbiviija oli ette valmistanud töölehed, mida rada läbides täita sai.

Kooslus ilusast loodusest, huvitavatest tegevustest ja päikeselisest ilmast meeldis nii abiturientidele kui ka nendega kaasas olnud õpetaja Ingrid Laurile väga ning õpilased said meelde tuletada ning praktiliselt läbi teha varem bioloogia tundides õpitu.

Tekst: Sirli Pärn ja Jaanis Eller