Programm „Hooliv klass”

Käesoleval õppeaastal osaleb 6. klass „Hooliva klassi” programmis. See viiakse ellu Eesti Noorsootöö Keskuse ja Haridus- ja Teadusministeeriumi toel. Programmi eesmärgiks on õpetada oskusi ja pakkuda kogemusi, mis aitavad kujundada klassist hooliva meeskonna. On pigem reegel kui erand, et teatud kooliastmed on noortele keerulisemad kui teised, esitades väljakutseid, mis on seotud kuulumistunde, suhete loomise ja hoidmisega. See kõik on aga ühe klassi toimimiseks määrava tähtsusega.
Programmi on kaasatud kõik aineõpetajad, kes õpetavad 6. klassis. Õpetajatele toimus eraldi koolitus 30. oktoobril Tartu Herbert Masingu Koolis.
30. november – 1. detsember osales 6. klass Kloogarannas koolitusel. Kaks koolituspäeva möödusid linnulennul, sest need olid täis erinevaid meeskonnatöö oskusi kujundavaid tegevusi.

Järgnevalt õpilaste muljed kahepäevasest koolitusest:
„Mulle meeldisid katsed, eriti see, kus pidi teisi üle nööride aitama.”
„Mulle meeldis luurekat mängida”
„Oli tore ja lõbus.”
„Oli väga tore, aga oleks võinud kauem kesta.”
„Väga toredad juhendajad.”
„Mängud olid lahedad.”
„Klass on nüüd palju hoolivam.”
„Seal ei hakanud kordagi igav.”
„Väga hea söök oli.”
„Väga põnevad katsed.”
„Sain teiste kohta rohkem teada.”
„Mulle meeldis, kui mind kinnisilmi juhatati pimedas metsas.”
„Mulle meeldis sipelgamäng.”
„Võiks veel selliseid laagreid olla.”
„Mulle meeldis see, kuidas Hele ja Pille (koolitajad) märkasid kõiki hoolivusega seotud detaile.”

Järgnevalt saavad 6. klassi õpilased oma teadmisi rakendada juba 12. detsembril, andes oma teadmisi edasi ülejäänud kooliperele, korraldades hoolivuse õpitubasid.

Maiki Hint ja 6. klassi õpilased