Kirjanduslik matk Alatskivi ümbruses

Esmaspäeval, 6.novembril toimus 7. klassile looduses matk, mida korraldas 12.klass. Matk oli seotud kirjanduses olevate müütidega. Alustasime matka Alatskivi koolist peale lõunasööki. Kõigepealt jalutasime Truuduse tammeni, kus räägiti meile ustavusest, truudusest ja suurest armastusest. Edasi liikusime punase allikani, kus pidime joonistama näki, mis on Alatskivi järvel ja saime juua allika vett. Lõpuks jõudsime Kalevipoja sängini, kus legendi järgi on Kalevipoja säng ehk voodi milles Kalevipoeg magas. Matka lõpus pidime tegema rühmatöö. Klassi peale tegime 4 rühma. Meile anti 5 teemat, iga rühm pidi valima neist kolm ja tegema pilti nendest teemadest. Siis pidime hakkama tagasi koolimajja kõndima. Ilm oli külm, kuid kõigile meeldis matk, mis oli vahelduseks tavapärasele koolitööle. Aitäh abituuriumile huvitava ja hariva matka korraldamise eest!

Tekst: Siim Noormägi 7.klass

Kirjanduslik matk Alatskivi ümbruses