Juhan Liivi sünniaastapäeva tähistamine

30. aprillil tähistati meie koolile nime andnud kirjanik Juhan Liivi 153. sünniaastapäeva. Seoses sellega toimusid koolis 28. aprillil Liivi sünniaastapäevale pühendatud üritused. Hommikul kogunesime saali, kus Ingar Hallik, kehastudes Juhan Liiviks, tõi meieni noppeid kirjaniku elust ja loomingust. Koos temaga astusid üles ka koolisisese etlusvõistluse parimad ja laulis lastekoor. Tänukirjad jagati neile, kes olid projektinädalal „Märka looduse ärkamist“ loonud kauneid luuletusi looduse ja aastaaegade teemadel. Samuti said tänukirjad need tublid õpilased, kes on viimasel ajal palju raamatuid lugenud ning saavutasid maakondlikul viktoriinil hea koha. 8.klassi poisid kinkisid koolile loovtöö raames valmistatud puidust kella Juhan Liivi portreega. Päeva jooksul külastasid õpilased kalmistul Juhan Liivi hauda, kus loeti üheskoos luuletus ning avaldati austust suure kirjamehe tegudele. Mälestusüritused lõpetas kohtumine kirjanik Urmas Vadiga, kes 2014. aastal lavastas näidendi „Kus sa oled, Juhan Liiv?“ Lisaks Liivi loomingu, geniaalsuse ning veidruste tutvustamisele, jutustas Vadi erinevaid lugusid enda elust ja kooliajast. Oli huvitav ja meenutusterohke päev.
Õpetaja Kristjan Kallavus