21.-24. novembril toimus koolis MAAILMANÄDAL

Meie kooli õpilased ja õpetajad osalesid Peipsi Koostöö Keskuse teavitusprojektis „Maailmaharidus Peipsi piirkonna
koolides - keskkonnaõiglus ja kliimapagulased”.
Projekti eesmärk oli aidata kaasa maailmahariduse teemade tutvustamisele Eesti äärealade koolides.
Projekti toetas Eesti Arengukoostöö.
Maailmanädalal toimus iga päev üks üritus. Kaasatud olid kõikide klasside õpilased.

• Esmaspäeval toimus 7. ja 8. kl. õpilastele kliimapagulaste teemaline õppeprogramm-töötuba „Kujuteldav teekond”, mille viis läbi külalisõpetaja Eeva Kirsipuu-Vadi Peipsi Koostöö Keskusest.
    Õpilased arutlesid ja analüüsisid keskkonnaõigluse, kliimamuutuste ja rände omavahelisi seoseid ning seoseid ka meie igapäevase eluoluga.
  • Teisipäeval oli keskkooli karjääriõpetuse ja 9. kl. ühiskonnaõpetuse tunnis külalisesineja Armeeniast.
    Vabatahtlik MTÜ Koosa Noorteklubist Hripsime Kizogyan tutvustas oma riiki ja vabatahtliku tööd.
  • Kolmapäeval oli 1.- 6. kl külalisõpetajaks Jaanus Välja, kes selgitas õiglase kaubanduse (inglise k Fairtrade) mõistet, eesmärke ja logo toodetel. Õpilased said teada, et õiglane kaubandus tähendab, et tootjale ei kompenseerita mitte ainult majanduskulusid (mis on omane tavakaubandusele), vaid tootja tagab ka kauba keskkonnahoidliku tootmise, sotsiaalse õigluse ja soolise võrdsuse, mis kõik kajastuvad kauba lõpphinnas.
  • Neljapäeval oli igal vahetunnil kogu kooliperele avatud „Õiglase kaubanduse ” kohvik.
    Kohviku kujundamise ja toodete küpsetamisega tegeles juba kolmapäeval 6. klass, kes sai selle ülesandega väga hästi hakkama. Seda näitas suur külastajate arv igal vahetunnil. Kõik õiglase kaubanduse ja mahetoodangu toorainest küpsetised said juba kolmandaks vahetunniks müüdud.
thumb_IMG_6976_1024
Foto: Margit Säre

Kokkuvõtteks mõned õpilaste mõtted:
maailmahariduse nädala raames toimunud üritused panid mind mõtlema nende teemade üle;
hea oli, et nädala sündmused kaasasid terve koolipere
maailmahariduse nädal oli minu jaoks väga tore, tegime aktiivselt koostööd
sain teada, mis on mahekaubandus ja mis onõiglase kaubanduse põhimõtted.

Täname kõiki osalejaid.
Projekti töörühma nimel Ingrid Laur